Poradna Evelína

… pro radost a spokojenost ve Vašem životě

31 – sporýš lékařský


Pomáhá harmonizovat přílišné nadšení lidí typu Sporýšelékařského, které může vést až k fanatismu. Jsou to lidé, kteří mají své pevné zásady, které neradi a těžko mění a opouštějí a jsou velice citliví na nespravedlnost. A je naprosto jedno, zda-li je jich to týká nebo ne, ale mají silný pocit, že musí něco udělat a říci, aby se nastolilo právo. Lidé typu Sporýše lékařského mají spoustu zájmů a všechno dělají s nadšením. Ve svém nadšení chtějí svět předělat podle sebe a svých zásad a vír, protože jsou přesvědčeni, že to, čemu věří, je správné. A jsou pro to schopni se i obětovat.

Mohou trpět nedostatkem spánku, neboť jejich mysl je stále zaneprázdněná, nebo pro své přílišné nadšení a své plány ani nejsou schopni odpočívat. Když se věci nedaří, jsou frustrovaní a snadno se podráždí.

Pomáhá polevit, odpočívat a regenerovat své síly.

sporýš lékařský (Verbena officinalis)

Negativní kritéria (pro indikaci): Přepracování, stres, vnitřní napětí, přepínání, fanatismus, impulsívnost, podrážděnost, nervozita, neschopnost uvolnit se, rychlé pohyby a řeč, šlachovitý typ.

Pozitivní kritéria (pro terapii): Sebedisciplína, nadšení, inspirace, vnášení světla do života druhých, vnitřní vyrovnanost, harmonie a rovnováha na všech úrovních.

“Harmonie vyrůstá ze srdce s vědomím, že je chráněna.”

© červen 2023

Poradna Evelína