Poradna Evelína

… pro radost a spokojenost ve Vašem životě

1 – řepík lékařský


Lidé, kteří řepík lékařský potřebují, vypadají pohodově, bezstarostně, stále se smějí, vtipkují, zdá se, že je nic nedokáže rozhodit a vyvést z míry. Před lidmi mají nasazenou masku veselí a radosti. Jsou středem každého večírku, protože kolem sebe šíří humor a pohodu. Ovšem večer a když jsou sami, se do povědomí dostávají jejich starosti, problémy a obavy, které se snažili v sobě potlačit. To v nich vyvolává velký vnitřní tlak. Proto jsou neradi sami. Otázky na své starosti odbývají s úsměvem a zlehčují je (např. “To nestojí za řeč, pojďme se bavit o něčem jiném.”).

Pomáhá podívat se na vše z nadhledu.

řepík lékařský (Agrimonia eupatoria)

Negativní kritéria (pro indikaci): Ukrývání problémů za usměvavý obličej, přetvářka. Vnitřní neklid a starosti jsou maskovány veselou náladou a bezstarostností, neschopnost sdělovat své problémy, konfrontovat se s nimi, přetvářka vůči okolí i sobě samému.

Pozitivní kritéria (pro terapii): Esence pomáhá navrátit se k vlastní přirozenosti. Schopnost vidět objektivně situaci, ztotožnit se se svými problémy a být schopen je řešit, umět rozlišit v sobě samém pozitivní i negativní stránky své osobnosti.

“Dívám se sám na sebe objektivně – znám své světlo i svůj stín.”

© červen 2023

Poradna Evelína